Manažer marketingu Hotelu Duo

Zdravím tě kolegyně | kolego.

Jmenuji se Petr Silon, jsem manažer marketingu Hotelu Duo a hledám svého nástupce. 😉

Píši tyto řádky, ať si uděláš přehled o práci manažera marketingu a také o rozsahu aktivit. Věřím, že ti tykání nevadí a dále předpokládám, že o Hotelu Duo už víš téměř vše z webu a virtuální prohlídky, pokud Hotel Duo s krásným areálem neznáš osobně.

Práce je zde poměrně dost – zkrátka, takový hezký marketingový mix firmy (online i offline). Pozice marketingového manažera je na Hotelu Duo opravdu výkonná / exekutivní. A předem upozorňuji, že nebudeš mít žádné podřízené ani kolegy, na které by šla část práce „delegovat“. Na druhé straně, vše bude ve tvých rukou a můžeš uplatnit svůj největší talent i dovednosti a budeš za to po zásluze odměněn.

Já osobně na hotelu nadále zůstávám, avšak má role se změní. Budeme mít dost času pro postupné předání marketingových aktivit do tvých rukou a samozřejmě budu vždy nablízku pro konzultaci nebo názor, podložený mou dlouholetou praxí.

Koho tedy hledám(e)?

Jednoduše renesančního člověka s bohatými zkušenostmi, který si ovládá následující aktivity v online i offline světě:

 • Máš zkušenost se správou webových stránek. Nyní používáme WordPress, vhodné jsou základy HTML, CSS, potřebuješ umět pracovat s FTP. Jde o úpravy stávajících stránek, příspěvků, aktualizace, fotogalerie, hlasování, upoutávky, a přípravu nového webu (samostatně nebo ve spolupráci s třetí stranou).
 • Umíš si připravit kompletní strategii sdělení, sepsat texty, najít poutavé ilustrační obrázky, udělat příspěvek | stránku | tiskový výstup a vše si po sobě zkontroluješ.
 • Nebojíš se převzít odpovědnost za připravované akce dle osvědčeného kalendáře, ale i za další komunikovaná témata, návazné diskuse na webu/sociálních sítích.
 • Umíš nastavit a zacílit PPC kampaně na Skliku, AdWords, Facebooku, Etarget, sledovat jejich výkon, měřit konverze, prostě se o tento výkonový kanál starat.
 • Máš zkušenosti s reálnou správou sociálních sítí Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, LinkedIn, příp. dalšími, umíš na nich využívat bezplatné i placené formy propagace, komunikuješ s lidmi, chválíš, děkuješ, sdílíš, fotíš, … dokážeš si přizpůsobit sdělení, výběr vhodných fotek/videí pro konkrétní médium/platformu.
 • Umíš najít, vybrat a upravit fotky, grafiku, ikony, aby měly pro daný záměr ten správný „look & feel“. Protože ne vždy jsou k dispozici naše vlastní fotky/grafika a někdy je prostě vhodné použít profi zdroje/fotobanky (převáženě neplacené).
 • Máš zkušenosti s péčí o značky. Naší hlavní značkou je „Hotel Duo, Beskydy“ a dále značky Lux, Retro, Enzo, Peklo, Hot Shots, Půjčovna…
 • Rozesíláš pravidelný měsíční e-mailový zpravodaj, plus další novinky jednotlivým skupinám zákazníků, tak jak jsou přihlášeni k odběru novinek (firmy, jídlo, sport, wellness apod). Pro mailing používáme MailPoet pro WordPress a vlastní server. Důležitou činností je starost a péče o seznamy odběratelů, jejich pravidelná aktualizace o nové adresy z hotelového systému i jiných zdrojů.
 • Čeština je tvůj rodný jazyk, psaní poutavých textů tě baví, staromilsky dodržuješ jazyková pravidla a neprzníš sdělení anglicismy. Nicméně angličtina je tvůj další oblíbený jazyk, který aktivně ovládáš, protože část hostů Hotelu Duo jsou cizinci a také pro ně připravujeme část obsahu a používaných materiálů (hotelové informace, jídelní lístky apod.) P.S.: Pokud ovládáš Polštinu, Slovenštinu, případně další jazyky, klidně to přiznej hned, určitě si je budeš moci procvičit.
 • Orientuješ se v základních ekonomických údajích, obchodním plánu, umíš vyhodnotit obchodní výsledky zejména k vzhledem k vynaloženým akvizičním prostředkům i dalším nákladům. Umíš posoudit jednotlivé nabídky ke spolupráci, které přicházejí. Zkrátka, porovnat, jak který marketingový výdaj je přínosný, do čeho má smysl investovat, apod. Neboj, historicky už víme, co moc nefunguje a čemu je lepší se vyhnout. Prostě aby různí slevomatisté a obchodníci s deštěm neměli Hotel Duo za dojnou krávu.
 • Spravuješ a aktualizuješ různé zápisy do katalogů, oborových rejstříků, partnerských webů, prostě děláš link building, tam kde to alespoň trochu dává smysl.
 • Na serveru udržuješ aktuální sadu všech logotypů, základní sadu fotek pro web i tisk, šablony základních provozních tiskovin, ať mají kolegové z recepce, wellness, provozu po ruce schválené a aktuální dokumenty. Ušetří ti to následné starosti.
 • Ve spolupráci s recepcí a manažerkou obchodu spravuješ profily na serverech sdružující nabídky hotelů typu Booking, Hotels, Trivago a dalších partnerských sítích.
 • Sleduješ spokojenost a hodnocení hostů pomocí dotazníku spokojenosti i na základě recenzí na Facebooku, Seznamu, Googlu případně dalších serverech. Na webu spravuješ ankety nebo hlasování, kde naši hosté a příznivci volí třeba náplň animačního programu nebo oblíbená jídla.
 • Pro obchod i recepci zajišťuješ ad hoc kampaně, pokud potřebují naplnit určitý termín nebo oslovit konkrétní cílovou skupinu. Použiješ mix neplacených/placených kanálů, mailing, zvýhodnění v partnerské síti, případně jiné formy.
 • Podílíš se na všech rozvojových aktivitách Hotelu Duo, např. půjčovna elektro kol a vybavení, sportoviště, nové aktivity, projekty s partnery, obcí Horní Bečva atd. Zajišťuješ komunikaci a propagaci s obchodním nebo PR záměrem.
 • Pokud to je možné, vzhledem k nákladům, sleduješ základní analytické ukazatele, jako jsou počty návštěv, zdroje, konverze, počty aktivit, ROI na jednotlivé kanály atd.
 • Ovládáš grafické programy typu Photoshop, Illustrator a poradíš si s běžnými úpravami. Zejména ořezy, změny velikosti, drobná retuš, vrstvy, apod. Část grafických podkladů a materiálů tvoříš v Illustratoru, zejména ty určené k tisku v tiskárně. Máš přehled o možnostech tiskových technologií a následného zpracování tiskovin.
 • Umíš vytvářet PDF soubory ať už pro tiskové použití (plné rozlišení, ořezové, kalibrační značky, atd.) nebo soubory pro web (optimalizace velikosti).
 • Excelentně umíš formátovat dokumenty ve Wordu, protože podstatnou část provozních tiskovin se ve Wordu zpracovává, také s ohledem na pozdější úpravy recepcí nebo partnery. Také si část provozních tiskovin Hotel Duo tiskne na vlastní profi barevné tiskárně (jídelní lístky, balíčky akcí, upoutávky, atd..)

Co je před tebou?

 • Nejsou to drobnosti, ale kus pořádné práce! Udržet a rozvíjet dobré jméno Hotelu Duo, zajistit obsazenost a napomoci k dobrému obchodnímu výkonu.
 • Hotel Duo potřebuje také nový web a rezervační systém / eshop.

Způsob práce

 • Manažer marketingu je přímo odpovědný majiteli a řediteli Hotelu Duo (v jedné osobě), který na Horní Bečvě žije a každý den je přítomný pro konzultace a případné spolurozhodnutí.
 • Vzhledem k objemu práce i nutnosti koordinovat aktivity s dalšími kolegy je nutné být několik dnů z týdne přímo na hotelu. Samozřejmě lze část práce vykonávat „z domu“. Každou středu se koná porada vedení hotelu, kde je nutná tvá účast.
 • Očekávám tvou samostatnost, pečlivost, udržení si přehledu o prioritách i celkovém dopadu jednotlivých aktivit na obchodní výsledky. Předpokládám, že máš velmi dobré komunikační schopnosti i reprezentativní chování a příjemné vystupování, protože to budeš potřebovat.
 • Věk nehraje roli – tahle pozice není za zásluhy nebo odsezené roky. Zajímají mne tvé předchozí výsledky, výhodou je také zkušenost z oboru (hotely / cestovní ruch).
 • Můžeš očekávat běžné vybavení (notebook [windows] , telefon s tarifem [android], foťák) případně můžeš používat vybavení vlastní, pokud nechceš měnit nebo jsi jablíčkář/linuxák.

Odměna a výhody

 • Platové ohodnocení na jakém se dohodneme, dle tvých schopností a zkušeností. Roční nebo sezonní odměna při splnění stanovených cílů (počet návštěv | rezervací | lůžkonocí, cena za lůžkonoc za stanovené období apod.).
 • Dále můžeš využít možnost ubytování zdarma, výborné stravování zdarma, dobrou kávu, čerstvý vzduch a krásné prostředí Horní Bečvy, půjčovnu sportovního vybavení, wellness centrum i všechna hotelová sportoviště a prima tým spolupracovníků. 😉

Co dále?

Jak vidíš, toto je práce pro někoho, kdo už má za sebou nějaké zkušenosti a troufá si na velmi důležitou a zodpovědnou roli. Je to práce snů – pro tu správnou osobu, pokud se ve správný čas rozhodne posílit tým Hotelu Duo.

Ozvi se prosím na marketing@hotel-duo.cz, napiš o sobě několik řádek, co už jsi dokázal(a), přilož svůj životopis nebo přidej odkaz na svůj LinkedIn profil.

Následně si dohodneme krátký rozhovor přes Skype a pak případně schůzku s majitelem přímo na Hotelu Duo.

Těším se na setkání s tebou.
Petr

⇓ Sdílet přátelům nebo poslat odkaz.

Získejte měsíční novinky nebo last minute akce Hotelu Duo jako první!