Retro – budova a pokoje

Vítejte! Hotel Duo, jak už název napovídá, má dvě tváře, dvě budovy i dva styly.
Moderní Lux a stylový Retro. Ale začněme od začátku…

Apartmány a pokoje RetroHistorie

V roce 1961 byl položen základní kámen budovy,
které dnes říkáme Vedlejší budova – Retro.

Investorem byla tehdy společnost VOKD, která po několika letech výstavby otevřela v té době nejmodernější rekreační středisko v Beskydech. Na svou dobu skvěle vybavené, s originálním nábytkem, vybavením i technologiemi. Dle vzpomínek pamětníků si hotel brzy oblíbili pracovníci státního podniku Výstavba ostravsko-karvinských dolů, ale i představitelé vládnoucí strany.

Současnost

Budova Duo II – Retro byla v roce 2014, po takřka 50 letech, kompletně rekonstruována.

Retro obklady a kohoutková baterieCílem bylo zachovat tehdejší atmosféru i mnohé detaily doby. Díky tomu najdete v koupelnách typické maloformátové kachličky, ve společných prostorách designové Retro dlaždice, kohoutkové – nikoliv pákové baterie, postele s novými 3D pěnovými matracemi – avšak na dřevěné konstrukci zhotovené podle původního projektu, originální vybavení interiéru, zdobení stěn válečkem, klasické litinové radiátory nebo obložení stěn z dýhované laťovky.

Retro výzdoba a osvětleníŽe nábytek býval ze dřeva a ne z „papíru“, to dnes vědí jen pamětníci. Osvětlovací tělesa jsou původní, stejně jako nadčasový půdorys pokojů a velkorysých apartmá, které jsou zachovány v původní velikosti až 80 m2.

Pokoje Retro jsou jedinečné díky svému designu, vybavení a výzdobě, který odpovídá době, kdy byly tyto pokoje postaveny a vybaveny. Dnes si vychutnáte to samé, co hosté v šedesátých letech – jedinečnou atmosféru, harmonii a také nejvyšší možnou úroveň služeb.

Budova Retro

V budově Retro je k dispozici 14 dvoulůžkových pokojů, 3 čtyřlůžkové apartmány a 2 velkometrážní apartmány. Na část pokojů lze umístit přistýlku. Dále mohou hosté využít:

A co je hosty hodnoceno jako příjemná zajímavost pokojů Retro? Podle podrobného popisu a virtuální 360 ° prohlídky pokoje si můžete vybrat dekádu nebo událost, ve které je provedena výzdoba pokoje. Se skupinou přátel tak například můžete strávit pobyt ve Spartakiádním apartmá (číslo 501), Apartmá krajského tajemníka (číslo 502) nebo v pokojích s výzdobou z 60’, 70’ a 80’ let.

Další výhodou je, že hotelová budova s Retro pokoji je klidná a tichá – tedy pokud si budovu Retro nerezervuje výhradně pro svou akci firma nebo skupina. 😉

Ve stylové krbovně s barem je pohodlné posezení pro cca 40 osob. Retro klub slouží také jako salonek pro firemní akce a workshopy.

Vybavení pokojů Retro

Apartmá tajemníka, posezeníKaždý apartmán nebo pokoj Retro má vlastní nově zrekonstruovanou koupelnu s podlahovým vytápěním (mimo pokojů z období 1960-1969), originální nábytek a vybavení, stylovou Retro výzdobu, plochou LED televizi, Wi-Fi připojení na internet, satelitní televizi a možnost pustit si nejlepší Retro songy z audiotéky – Led Zeppelin stejně jako Progress 2, Michael Jackson nebo třeba Michal David. Waldemara Matušku nebo Johnyho Cashe?

Ale to už si vyzkoušíte sami…

Líbí se vám Retro? Přijeďte do Beskyd na Horní Bečvu.
V zimě i v létě, dovolená nebo relax, s dětmi nebo přáteli, firemní akce.

Akční nabídka pobytů Rezervace Informace

Zaujalo vás Retro? Řekněte o tom svým přátelům:

Získejte měsíční novinky nebo last minute akce Hotelu Duo jako první!