Jak prožít pobyt

Vítejte v Beskydech!

Rádi vám doporučíme části vašeho pobytu tak, abyste si co nejvíce užili možností, které Hotel Duo a jeho okolí nabízí. To vše s ohledem na to, pro jaký druh pobytu se rozhodnete.

Aktivní – naplněný turistikou, sportem a následnou relaxací v našem wellness centru.

Ozdravný – využijete všechny možnosti našeho wellness a možnosti krátkých procházek v blízkém okolí hotelu. V každém případě se budeme snažit o splnění Vašich přání a vytvoření takových podmínek, že se budete chtít zase vrátit.

Horní Bečva – aktuální počasí a krátkodobý výhled – více na stránce počasí

Jak prožít pobyt v zimě?

V zimě je Hotel Duo ideálním místem pro rodiny s dětmi, běžkaře ale i náročné lyžaře. Přímo u hotelu je v provozu dětský vlek – pro hotelové hosty zdarma! Z naší lyžárny dojedete na lyžích až ke sjezdovce Kubiška. Na svazích obce Horní Bečva je celkem 6 lyžařských areálů s 13 vleky a 16 sjezdovkami – to vše ve vzdálenosti maximálně 5 km od Hotelu Duo. Další lyžařská střediska – Ski Bílá, Ski Mezivodí a Alpin Pustevny jsou v dojezdové vzdálenosti do 12 km. Zima na Hotelu Duo Vás bude bavit! A navíc – v některých lyžařských střediscích jsme pro naše hotelové hosty vyjednali slevy na permanentky nebo půjčovny lyží!

Novinky pro zimu 2015

Pro běžkaře mazárna s mazacím kopytem, žehličkou a základními vosky. Pro děti vylepšená dětská herna a oblíbený animační program i v zimě! Pro všechny – animační program pro děti i dospělé „Ledové království“.

Tato prohlídka vyžaduje Adobe Flash Player a prohlížeč se zapnutou podporou JavaScript.

Lyžařský areál Kubiška

Lyžařský areál Kubiška na Horní Bečvě se nachází 200 metrů od Hotelu Duo.
Máte jedinečnou příležitost užít si pohodového lyžování, kdy se na sjezdovku i zpátky dostanete přímo z hotelové lyžárny. Sjezdové tratě jsou ve výšce 633 m.n.m. Je zde v provozu velký lyžařský vlek o celkové délce 200 m, s prodloužením 70m a dětský vlek pro začátečníky o délce 150 m. Svahy jsou pravidelně upravovány rolbou.

Areál má široký svah vhodný pro snowboardisty a carving a díky travnatému povrchu sjezdovky se na Kubišce lyžuje i s trochou sněhu.
Vyhledávané je každodenní večerní lyžování.
V případě zájmu lze si objednat instruktora s výcvikem snowboardingu a lyžování.
Je možno využít drobný skiservis a půjčovnu lyží u vleku.

Pro hosty Hotelu Duo jsou vyjednány na sjezdovce Kubiška speciální ceny! Kontakt: +420 604 563 552

Lyžařský areál Solisko

V lyžařském areálu Solisko www.solisko.cz jsou k dispozici tři lyžařské vleky různé obtížnosti, kde si přijde na své každý lyžař. Vleky jsou navzájem pospojovány, proto si každý může vybrat kde pojede. Občerstvení, půjčovna, skiservis a také lyžařská škola je samozřejmostí.

Skiareál „U Sachovy studánky – západ“

www.skisachovka.cz na Horní Bečvě se nachází na trase silnice E 442 směr Rožnov – Bumbálka – Slovensko asi 1,5 km nad přehradou Horní Bečva. Orientačním bodem je po pravé straně silnice penzion „U Sachovy studánky“. Bezplatné parkoviště s kapacitou 130 aut se nachází přes silnici naproti penzionu.

Celý areál je zasněžován pomocí dvou sněhových děl zn. AREKO.

Sjezdové tratě jsou ve výšce 640-740 m.n.m. Je zde v provozu lyžařský vlek TLV 12 o celkové délce 640 m s převýšením 110 m a lyžařský vlek TATRAPOMA P s délkou 452 m a převýšením 94 m s travnatým povrchem vhodným k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi , výuku lyžování, školních lyžařských kurzů a samozřejmě vybití nadbytečné energie ostatních milujících zimní sporty.

Velkým lákadlem je dětská lyžařská škola s jedním provazovým vlekem o celkové délce 60 m a převýšením 5 m, který vzhledem k jeho kapacitě mohou využívat i rodiče, kteří provádějí výuku svých dětí na tomto svahu.

V prostoru lyžařské školy je tzv. Karusell o průměru 7.5 m, který umožní a usnadní začínajícím dětem a jiným (lyžařské výcviky ap.) první kroky na lyžích nebo snowboardu. V horní části areálu je vybudovaný vlek LVP-BOHRER (packový vlek) v délce 100 m a převýšením 9 m.
Novinkou v dětském koutku je nový vlek TATRAPOMA v délce 150m.

Hosté Hotelu Duo mají ve Skiareálu „U Sachovy studánky – západ“ 10% slevu z platného ceníku v půjčovně lyží a snowboardů! Kontakt: +420 603 751 136

Skiareál „U Sachovy studánky – východ“

Nachází se na úpatí nejvyšší hory vsetínských vrchů Vysoké – 1024 m.n.m. Na bezplatné parkoviště u vleku dojedete po silnici E 442 z Valašského Meziříčí směr Žilina. Na konci obce Horní Bečva 300m před odbočkou na Frýdek – Místek odbočíte vpravo. Dojezd k areálu je vyznačen směrovými tabulemi.

Sjezdové tratě jsou ve výšce 700 až 782 m.n.m. Je zde v provozu velký lyžařský vlek LV – 003 a menší lyžařský vlek pro začátečníky o délce 170. Jsou zde dvě sjezdovky o délce 420 m a jedna sjezdovka o délce 650 m a převýšením 82m.

Osvětleny jsou dvě sjezdové tratě o délce 420 m. Zkušenější lyžaři mohou lyžovat na velkém vleku, lyžařské kurzy a děti využijí menší lyžařský vlek. Pro snowboardisty jsou možnosti přírodní bez umělých zařízení.

Skiareál „Rališka“

Nachází se na Horní Bečvě na trase silnice E 442 směr Rožnov – Bumbálka – Slovensko asi 1,3 km vpravo nad přehradou Horní Bečva. Dojezd k areálu je vyznačen směrovými tabulemi.

Umělé zasněžování v celém areálu pomocí sněhových děl zn. AREKO.

NOVINKA: dvě nové sjezdové tratě podél velkého vleku, areál má v současnosti celkem čtyři sjezdové tratě o délce od 200m až 550m.
Sjezdové tratě jsou ve výšce 610 – 715 m.n.m. Je zde v provozu velký lyžařský vlek TATRAPOMA o celkové délce 500 m s převýšením 100 m a menší lyžařský vlek pro začátečníky SKILL o délce 200 m a převýšením 25 m.

Sjezdové tratě jsou osvětleny v celé délce. Zkušenější lyžaři mohou lyžovat na velkém vleku, lyžařské kurzy a děti využijí menší lyžařský vlek.

Pro snowboardisty jsou možnosti přírodní bez umělých zařízení. Je zde také lyžařská škola s výukou lyžování, snowboardingu a carvingu. Škola je vedena držiteli státní licence – instruktor. Půjčovna lyží je především pro lyžařské školy, pro ostatní v omezeném množství. Na drobné opravy je možno využít skiservis.

Bezplatné parkoviště se nachází u dolních stanic vleků. Zaparkovaná auta je možno kontrolovat během jízdy na sjezdovce.

Přímo u vleku se nachází občerstvení ve vytápěném objektu se 40 místy na sezení. V objektu je také WC. Lyžařské svahy jsou pravidelně upravovány sněžným pásovým vozidlem zn. Kassbohrer Pisten Bully 42.280D s frézou MFF. Tradičně probíhá pravidelné večerní lyžování, hlavně pro ty, kterým jejich zaneprázdněnost neumožňuje si zalyžovat v průběhu dne.

Lyžařská sjezdovka s vlekem Mečová

Mečová se nachází na Horní Bečvě v údolí Mečůvka na pravé straně silnice vedoucí na Martiňák.
Sjezdovka nemá umělé zasněžování, ale svah je obrácen k severu, tudíž sníh se drží na svahu dlouhou dobu.
V provozu je lyžařský vlek TLV 12 o celkové délce 550 m a převýšením 127 m. Délka sjezdovky: 600 m. Svah je pravidelně upravován rolbou.
Osvětlení a půjčovna lyží zde není. Během lyžování je možno se občerstvit v bufetu u nástupní stanice.
Svah je vhodný pro snowboardisty z důvodu možnosti přírodních skoků.
Parkoviště je bezplatné.

Lyžařská sjezdovka s vlekem Martiňák o délce 300m. Rolbou upravovaný svah je vhodný pro začátečníky. Je také vyhledávaným místem pro lyžařské kurzy.

Skialpin Pustevny

Lyžařský areál Pustevny je největší zimní středisko v Beskydech. Pro svou nadmořskou 1018 m.n.m. výšku nabízí ideální podmínky pro lyžování a snowboarding od prosince až do dubna. Tradiční architektura s velkým počtem příjemných hospůdek a zázemí pro děti dělají z Pusteven oblíbené místo rodinných dovolených. Pro vyznavače jízdy ve volném terénu poskytují Pustevny mnoho možností. Zalyžujte si pokaždé na jiné sjezdovce nebo vyražte na upravené běžecké trasy.

Kontakt: +420 774 155 375, Info zdarma: 800 188 885

Areál SKI Bílá a Mezivodí

Lyže a snowboard

Ski Bílá se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice. Rozkládá se v bezprostřední blízkosti státní silnice 1. třídy č.56 z Frýdku-Místku, vedoucí směrem na hranici se Slovenskem na Bumbálce. Přímo na tuto silnici navazují parkoviště areálu s kapacitou cca 450 míst. Lyžařský areál je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Některé sjezdovky jsou vybaveny i umělým osvětlením, umožňujícím kvalitní večerní lyžování.

Běžky a běžecké tratě

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít dva upravované běžecké okruhy o délce 20 a 33 km, napojené na stávající turistické trasy Beskyd.

V areálu jsou provozovány lyžařské školy i pro ty nejmenší začínající lyžaře a SKI servis a půjčovna lyžařského vybavení jak pro sjezdové lyžování, tak i pro snowboarding a běh na lyžích.

Hosté Hotelu Duo mají 10% slevu z časové jízdenky od 2-denní výše, 10% slevu na bodovou jízdenku a v lyžařské škole a půjčovně lyží SUN SKI taktéž 10% slevu z platného ceníku.

Kontakt: +420 774 155 375, Info zdarma: 800 188 885

Ski Bílá – www.skibila.cz Ski Mezivodí – www.skimezivodi.cz

Běžky v okolí Hotelu Duo

Jak běžkařští nadšenci tak ti, kteří se chtějí na chvilku provětrat na čerstvém vzduchu, najdou v okolí Hotelu Duo nepřeberné množství tras upravovaných, ale i přírodních tras.

Strojem upravená trasa Pustevny – Martiňák okouzlí běžkaře nádhernými výhledy.

 

Tipy na výlety – pobyt na jaře, v létě a na podzim

Kouzelné okolí – louky, pastviny a lesy, které skýtají nesčetně možností pro turistiku, cyklistiku, houbaření a procházky průmyslem nedotčenou valašskou krajinou, příjemné a cenově dostupné ubytování a hlavně příjemní, usměvaví a vždy připravení pomoci lidé vytvoří neopakovatelnou kulisu pro prožití Vašeho pobytu na Hotelu Duo.

Tato prohlídka vyžaduje Adobe Flash Player a prohlížeč se zapnutou podporou JavaScript.

Přehrada Horní Bečva – cca 10 minut chůze

Prozkoumejte obec Horní Bečvawww.hornibecva.cz

Rozhledna Sůkenická – s výhledem na Beskydy, Javorníky, Kysuce, Lysou Horu, Radhošť a při dobré viditelnosti i Malou Fatru. (cca 5 km)

Vysoká (1024 m.n.m.) – nejvyšší vrchol v blízkém okolí

Čeladná – špičkové 27 jamkové golfové hřiště, jezdecký areál, Polárium (cca 36 km)

Frenštát pod Radhoštěm – nově vybudovaný aquapark, skokanské můstky (Raška, Sakala) (cca 24 km)

Pustevny (1018 m.n.m.) – cíl výletů – přístupné lanovkou z Trojanovic, autem z Prostřední Bečvy nebo pěší trasa která začíná na Horní Bečvě v centru obce. Po žluté jdeme 4km na Martiňák (827 m.n.m.), kde se můžeme občerstvit na chatě. Na Martináku se můžeme rozhodnout zda dále půjdeme lehčí trasou 8,5km po červené až na Pustevny (1050 m.n.m.), nebo obtížnější trasou po zelené přes Čertův mlýn (1207 m.n.m.) a pak po červené zase až na Pustevny. Dominantu zde tvoří dřevěné stavby postavené v lidovém stylu slovenským architekterm Dušanem Jurkovičem (Maměnka, Libušín) a také sto let stará dřevěná zvonička. V zimním období se stávají Pustevny vyhledávaným lyžařským střediskem. Hřebenovkou lze pohodlně dosáhnout vrcholu Radhoště. Po cestě samozřejmě nemůžete minout sochu pohanského boha Radegasta, jehož autorem je Albín Polášek.

Radhošť (1129 m.n.m.) – bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha plodnosti, pohostinnosti a úrody Radegasta. Na vrcholu návštěvníky vítá bronzové sousoší Cyrila a Metoděje. U tohoto sousoší se nachází Kaple sv. Cyrila a Metoděje, která byla rozsáhle zrekonstruována v roce 1999.

Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě – Dřevěné městečko, Valašská dědina, Mlýnská dědina (cca 13 km)

GOLF v Rožnově pod Radhoštěmwww.golf-roznov.cz

GIBON Park v Rožnově pod Radhoštěmwww.gibon-park.cz

Nový Jičín – Žerotínský zámek, muzeum klobouků, renesanční dům na náměstí STARÁ POŠTA (cca 40km)

Štramberk – gotický hrad s rozhlednou Trúba, dřevěnice, jeskyně Šipka, muzeum Z. Buriana (cca 38km)

Kopřivnice – technické muzeum TATRA, muzeum Fojtství – kočáry, archeologie,etnografie (cca 35km)

Příbor – pamětní síň Sigmunda Freuda, historické náměstí (cca 37km)

Hukvaldy – jeden z největších hradů na Moravě, obora s amfiteátrem, památník Leoše Janáčka (cca 36km)

Ostrava – hornické muzeum OKD Pod Landekem, proslulá Stodolní ulice, ZOO (cca 65km)

Velké Karlovice – Karlovské muzeum (21km)

Cyklotrasa č. 6015 – Okolo Horní Bečvy – Jedná se o okružní středně náročnou cyklotrasu. Trasa je v terénu vyznačena zeleným pásovým značením.
Cyklotrasu můžeme zahájit v centru obce Horní Bečva. Jedeme po asfaltové cestě údolím Hluboké souběžně se žlutou turistickou značkou. Po dvou kilometrech opustíme asfalt a po zpevněné komunikaci začneme stoupat do místy ostrého kopce. Vyjedeme na rovinku zvanou Kotlová a po půl kilometru jízdy lesní cestou se dostaneme Pod Kotlovou. Tady se dáme doleva a po hřebenové partii Vsetínských vrchů s nádhernými výhledy dojedeme k rozcestníku zvaný Benešky. Odtud se dáme doleva spolu s modrou turistickou značkou směrem na Horní Bečvu-přehrada. Většinou se jede po zpevněných lesních cestách. Dojedeme k rozcestníku, který se nachází u autobusové zastávky Valaška. Od rozcestníku pojedeme kousek po hlavní silnici a pak odbočíme doprava do údolí Mečůvka. Hezkým údolím vystoupáme na Martinák, kde se můžeme občerstvit v horské chatě. Pod chatou se dáme doprava a místy horším terénem, hlavně pod dešti, sjedeme údolím Kobylská na hlavní silnici. Dáme se doleva a jsme opět v centru obce Horní Bečva.
Délka trasy je 17 km. Doporučeno je horské nebo krosové kolo.

Venkovská turistika na Horní Bečvě
Vás zve na projížďky na koních, jak ve volné přírodě, tak i v ohradě s možností lončování a výuky jízdy na koni. Máme čtyři klidné koně, kteří jsou osedláni westernovými sedly a citliví na udidlo, tak že je není problém zvládnout ani pro málo zkušeného.

Pramen Rožnovské Bečvy (959 m.n.m) – se nachází na katastrálním území Horní Bečvy na úbočí nejvyššího vrcholu Vsetínských vrchů Vysoká (1024m.n.m.).
K pramenu se nejsnadněji dostaneme od turistické chaty Třeštík po červené turistické značce. Po 1,5km pěší chůze od chaty se pod vrcholem Vysoké vydáme doprava. Odbočku nelze minout, protože nás na pramen upozorní dřevěný rozcestník. Dále musíme být opatrní, hlavně za deštivého počasí. Pro lepší přístup vede k pramenu vybudované zábradlí.

Památník na Kladnaté – je postaven na místě bývalé usedlosti Tkáčových. Na podzim roku 1944 zde proběhla přestřelka mezi německými vojáky a partyzány.
Památník je umístěn v lese na žluté turistické trase Kladnatá – Horní Bečva,Valaška.

Farní kostel sv. Jana a Pavla – Horní Bečva

Další tipy na výletwww.tipynavylet.cz/oblast-beskydy-valassko.html

 

Získejte měsíční novinky nebo last minute akce Hotelu Duo jako první!