Publikováno

Jak zvládnout v zimě výjezd k Hotelu Duo?

Bývalého mistra světa v rallye a testovacího jezdce Pireli Waltera Röhrla jsme se zeptali, jak v zimě bezpečně vyjet k Hotelu Duo?

Aktuálně: Cesta na Hotel Duo je prohrnutá, v ostré zatáčce podsypaná, údržba hotelu i obec Horní Bečva se starají o sjízdnost cest v okolí. Díky!
Pokud si nejste jisti, doporučujeme nasadit na parkovišti u lomu sněhové řetězy, s těmi vyjedete vždy bez problémů. Nejčerstvější informace má recepce Hotelu Duo 737 211 117.

Jak na výjezd?

„Pod kopcem zařadit 2. rychlostní stupeň, ½ plynu a projet zatáčkou. Dívat se přitom do zrcadla, jestli nic nejede proti mně. Když je silnice zledovatělá, tak se snažte jet na samém kraji, kde jsou vždy lepší podmínky – posyp, kamínky a méně ledu.“ Uvidíme se nahoře u Hotelu Duo. 🙂

Walter Röhrl

Nezapomeňte na zimní výbavu vašeho auta! Doporučujeme vybavit se sněhovými řetězy, protože na horách v Beskydech může být někdy překvapivé množství sněhu.

Zimní výbavu do auta s sebou!A jaká jsou další Waltrova doporučení pro chování na silnici v extrémní zimě:

  1. Prokluzování kol na sněhu při stoupání zabráníte, když zařadíte vyšší rychlostní stupeň, než obvykle používáte na suché vozovce, a jedete na tři čtvrtě plynu.
  2. Zablokování kol a smyku při klesání předejdete včasným podřazením na nižší rychlostní stupeň, než jaký obvykle používáte. Obecně na sněhu co nejvíc brzděte motorem.
  3. Při průjezdu zatáčkou přibrzděte, ještě než začnete otáčet volantem. Volantem otáčejte citlivě a rovnoměrně, aby kola vůz správně vedla v ideální stopě.
  4. Pokud se dostáváte do smyku s autem s předním náhonem, sešlápněte spojku a držte citlivě, ale pevně volant ve směru jízdy. Nikdy nebrzděte! V případě jízdy s vozem s pohonem zadních kol točte volantem ve směru přetáčející se části vozu.
  5. V případě předjíždění vždy před sjetím z vyjetých kolejí vyšlápněte spojku, změňte jízdní pruh a při částečném přidání plynu spojku opět pomalu povolte.

walter2

Přejeme vám hodně bezpečných kilometrů a vždy šťastný dojezd na Horní Bečvu v Beskydech.
Tým Hotelu Duo

Získejte měsíční novinky nebo last minute akce Hotelu Duo jako první!