Publikováno

Cesta světla

Pro všechny, kteří se rádi pohybují po horách, jsme připravili „Cestu světla“. Volně jsme se nechali inspirovat betlémským světlem a za pomocí svíček jsme vyznačili cestu od Hotelu Duo na hřeben u vrcholu Polana. Tam najdete budku s vrcholovou knihou, kde se můžete zapsat a taky dát si po Valašsku něco ostřejšího, jako oslavu za dosažení vrcholu.

Cesta světla - vrchol

Výpravu na vrchol můžete podniknout v každém ročním období.

Trasa

Cesta nahoru trvá podle rychlosti výstupu a doby, po kterou se budete kochat, cca 30 ~ 60 minut a je zpříjemněna velkou, 3 metrovou houpačkou. Trasa začíná u Hotelu Duo v nadmořské výšce 625 m n. m., cíl je pod vrcholem Polana ve výšce 935 m n. m., převýšení na trase 310 metrů, délka vycházky cca 2 km.

P.S.: Trasu můžete zdolat samozřejmě kdykoli během dne, jen v podvečerní atmosféře nebo večer, po tmě, má výstup na Polanu zvláštní kouzlo.

Cesta Světla Beskydy

Podrobnou tištěnou mapku „Cesta světla“ si můžete zdarma vyzvednout na Recepci Hotelu Duo.

Co dále?

Po zdolání vrcholu máte možnost vrátit se bud zpět z hřebene stejnou cestou k Hotelu Duo nebo pokračovat 8 km po červeně značené hřebenovce na Soláň (861 m n. m.) nebo 3 km po stejné značce opačným směrem na Vysokou (1024 m n.m.), nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů a dále k prameni Rožnovské Bečvy, který je nedaleko.

Fotky

Navrhněte společný výšlap vašim přátelům a děti berte s sebou! 🙂

Získejte měsíční novinky nebo last minute akce Hotelu Duo jako první!